Blog

 • 28/04/2022 0 Komentarze
  Jak często wykonywać przegląd klimatyzacji?

  Upalne letnie dni są dla większości z nas prawdziwą udręką. Każdy najchętniej siedziałby w chłodnym miejscu, aby choć na chwilę odpocząć od wysokiej temperatury. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zarówno w firmach, jak i domach montowana jest klimatyzacja. Dzięki temu w prosty sposób możemy obniżyć temperaturę i przez chwilę poczuć ulgę. Jednak należy pamiętać o tym, że trzeba regularnie serwisować i dokonywać przeglądów tego urządzenia. Jak często je wykonywać? Co stanie się, kiedy będziemy wykonywali cyklicznego sprawdzania filtrów i całej instalacji? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

   

  Dowiedz się więcej
 • 16/03/2022 0 Komentarze
  Czy warto inwestować w pompę ciepła?

  Z roku na rok emisja dwutlenku węgla wzrasta, powodując kolejne, nieodwracalne zmiany klimatyczne. Oprócz zwierząt hodowlanych i spalin samochodowych duży wpływ na taki stan rzeczy mają także piece opalane węglem. Dlatego też wprowadzane są przepisy i ulgi, które mają zachęcić obywateli do wymiany i montażu bardziej ekologicznych rozwiązań w postaci m.in. pomp ciepła. Niektórzy mogą się zastanawiać czy warto inwestować w takie urządzenia. Odpowiemy na to pytanie w naszym artykule.

   

  Dowiedz się więcej
 • 24/02/2022 0 Komentarze
  Jak działa powietrzna pompa ciepła?

  Budując obecnie dom, coraz więcej ludzi decyduje się na wybieranie rozwiązań ekologicznych, które mają ograniczyć zużycie węgla czy też innych paliw, tworząc praktycznie gospodarstwo samowystarczalne. Nic w tym dziwnego, ponieważ wybranie nowoczesnych instalacji często oznacza również zmniejszenie wydatków domowych w późniejszym użytkowaniu. Dlatego też warto rozważyć montaż powietrznej pompy ciepła, której zadaniem jest zasilenie domu w ciepło za sprawą centralnego ogrzewania, a także przygotowanie podgrzanej wody użytkowej.

   

  Dowiedz się więcej
 • 24/02/2022 0 Komentarze
  Jak przygotować dom do montażu pompy ciepła?

  Coraz więcej osób szuka ekologicznych rozwiązań, które umożliwią ogrzanie domu bez konieczności instalowania pieca na pellet, ekogroszek czy też inne paliwa. Jednym z nich jest pompa ciepła. To urządzenie jest najbardziej ekonomicznym z oferowanych obecnie na rynku. Jest to inwestycja w przyszłość, która doskonale sprawdzi się w nowoczesnych budynkach, które mają spełniać wymogi związane z energooszczędnością.

   

  Dowiedz się więcej